Blog

Sokol Pardubice přivítá v televizním utkání Bohemians

02. 02. 2018

Sokol nečeká po posledním dvouciferném přídělu od Tatranu nic jednoduchého. Proti pražským Bohemians, kteří jsou na šesté pozici, zažijí Východočeši další těžkou zkoušku obrany. Pražský celek je totiž pátý nejlepší v počtu vstřelených branek, její útočník Jakub Šárka navíc vévodí tabulce superligových střelců. „S Bohemkou to je vždycky pěkná divočina a něco podobného čekám i v pondělí, abychom pobavili i televizní diváky. Ztrácíme na ně jen čtyři body, takže to je určitě důležitý zápas, ostatně jako všechny zbývající. Doufám, že se Kuba Šárka špatně vyspí a nebude nás v pondělí moc trápit,“ říká pardubický navrátilec do sestavy Jakub Burian.

Stejně jako se Spartou odehraje Sokol televizní utkání v pondělí. „Horší to je samozřejmě vždycky pro tým, který hraje venku. Nám to naštěstí vyšlo na Prahu, což je hodina cesty, tak to není tak strašné, to samé má teď Bohemka. Pro mě osobně to znamená to, že se půjdu o víkendu rozehrát na školní fotbalové hřiště, aby mi levá placírka lepila líp než posledně,“ směje se útočník, jenž nemá na poslední televizní duel se Spartou příliš dobré vzpomínky, jelikož k prohře přispěl ukázkovým vlastním gólem.

Po Jakubu Burianovi se vrátil na hřiště také další útočník Sokola. Martin Zozulák se poprvé v této sezóně představil v minulém zápase na hřišti Střešovic, kde hrál v jedné formaci právě s Burianem a Teichmanem, s kterými tvořil v minulosti úderný útok. „Něco si pamatujeme a nějaké automatismy tam zůstaly, ale zdaleka to není ideální. Doufám, že to půjde nahoru a ještě se rozvzpomeneme na staré dobré časy a budeme řádit jako "legie zkázy" ve Philadelphii.“ To by se Pardubicím náramně hodilo, jelikož v posledních šesti utkáních daly za zápas maximálně čtyři góly.

Forvard se sedmašedesátkou na dresu se postupně dostává do herní pohody a herního vytížení, na kanadský bod po třech odehraných zápasech však stále čeká. „Herní pohoda je zatím na míle vzdálená, ale já věřím, že se k ní letos alespoň trochu přiblížím. Důležité také bude, jak mě podrží moje fantastické a odolné vazy, kosti, šlachy, úpony a tak dále. I kdybych měl odehrát pouze minimum času, tak udělám všechno pro to, abychom se dočkali toho, na co už v Pardubicích několik let čekáme,“ dodává. Přímý přenos na obrazovkách ČT Sport začíná v pondělí v 16:50, samotný zápas pak o deset minut později.

Adam Joska

23. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice - FbŠ Bohemians (5.2. 17:00, SH Dašická)

Více informací naleznete na www.florbalpardubice.cz nebo na facebook.com/sokolpardubice.

 

Nový komentář: