Blog

TZ Sokol má další domácí výhru

23. 10. 2017

Pardubičtí florbalisté zažehnali sérii čtyř porážek v řadě a po delší době opět okusili chuť vítězství. Vyrovnaný zápas proti Spartě Praha dospěl do prodloužení, které ve prospěch domácích rozhodl obránce Václav Oubrecht.

Nedělní duel devátého kola Tipsport Superligy mezi Sokolem a Spartou se nesl ve stejném duchu jako několik posledních vzájemných střetnutí těchto dvou soupeřů. Napínavý zápas sousedů v tabulce nabídl tři vyrovnané třetiny. V té první poslal Východočechy do vedení v 15. minutě přesilovkovou trefou Tomáš Dlesk. Vedení vydrželo domácím pouze čtyři minuty, kdy taktéž v početní převaze odpověděl Košir. Druhá část nabídla obrácený scénář. Pohlednou kombinaci Sparty zakončil přesně ve 25. minutě Ujhelyi, na jehož gól odpověděl v polovině utkání povedeným průnikem Michal Janeček.

Třetí třetina zápasu, který byl především plný osobních soubojů a brankářských zákroků, skončila taktéž stavem 1:1. Hosté šli podruhé v zápase do vedení ve 45. minutě, kdy síť za Levínským rozvlnil Svatoš. Ve 49. minutě však bylo opět srovnáno, když kombinaci s Janečkem zakončil do prázdné branky Přemek Pakosta. V 53. minutě dostal Sokol výtečnou příležitost k rozhodnutí zápasu, protože byli zároveň vyloučeni hned dva hráči Sparty. S dvouminutovou přesilovkou pěti proti třem ale svěřenci trenéra Milana Koubka nenaložili nejlépe a i proto dospěl dramatický duel do prodloužení. V něm využil zaváhání ve sparťanské rozehrávce Tomáš Dlesk, který předložil vítězný gól Václavu Oubrechtovi. „Dnes to bylo opatrné utkání, kdy oba týmy věděly o důležitosti tohoto zápasu, což se projevilo i na naší hře. Jsem rád, že jsme i přes nepovedenou přesilovku pět na tři v závěru dokázali urvat druhý bodík, což se nám v předchozích zápasech s Brnem a Vítkovicemi nepovedlo. Věřím, že nás dnešní výkon nakopne k ještě lepším výsledkům,“ řekl po utkání domácí trenér Milan Koubek.

Sokol tak přerušil sérii čtyř proher v řadě a připsal si důležité dva body, které ho posouvají na čtvrté místo Tipsport Superligy se ziskem 16 bodů. Další utkání čeká hráče z města perníku v neděli 29. října, kdy zajíždí na půdu pražských Bohemians.