Blog

Winter Gladiator Race - další zápis do historie!

06. 02. 2018

Další zápis do historie překážkových běhů z dílny GLADIATOR RACE se chystá 9.2.2018 v Josefově u Jaroměře.

Běh přes překážky už spoustu lidí doslova pohltil. Oblibu si získává i zimní verze tohoto závodu. Ale co takhle noční, zimní překážkový běh v pevnostním městě? To tu ještě nebylo! Už téměř 200 registrovaných závodníků se nemůže dočkat. Přijďte je podpořit nebo si to sami vyzkoušet, registrace je možná i na místě. Dejte si tři km a více jak patnáct překážek. Zima a tma v kombinaci s pevnostním městem garantuje slušnou porci adrenalinu. Start nočního závodu je v 19.00 hodin.

Jízda pevností pokračuje 10.2.2018 kdy v 09.15 startuje Kids Winter Gladiator Race. Nově jsou kategorie dvě: Kids I v délce 1 km a 7 překážek a přibyla kategorie Kids II na 2 km a 12 překážek. V obou kategoriích je přihlášeno už téměř 200 dětí a i tady můžete malé Gladiátory přihlásit na místě.

No a po dětech už je řada na ostřílených matadorech - tedy hlavní závod víkendu WINTER GLADIATOR RACE se startem v 10.15 hodin. Závody Gladiator Race se po celé České republice konají už od roku 2014, a vybudovaly si tak v komunitě překážkových závodníků (OCR) pevnou pozici. Do Josefova se vrací Winter GR podruhé a jedná se o osvědčenou lokalitu (běžci hodnocenou jako nejzajímavější u nás) pevnosti Josefov se skutečně unikátní atmosférou.

Účastníky čeká běh na trati dlouhé více než 5 km a zdolání více než 25 překážek. Kromě jedinečné atmosféry historické pevnosti, oceňované již v několika předešlých závodech, je čeká nová trať, kdy poběží úseky podzemních chodeb, kam ještě noha závodníka nevkročila, a rovněž nové překážky. Registrováno je již přes 1100 závodníků.

Běžce, ale především i jejich divácký doprovod pak čeká lepší servis v zázemí arény, kde se setkají s cateringem, prodejem merchandisingu, i stánky partnerů. Např. sportovní obuvi Inov-8.

"Neseď v zimě za kamny, a staň se i Ty Gladiátorem!" zvou pořadatelé závodu. Co vy na to?

Nový komentář: